Security in practice oferuje profesjonalne i autorskie szkolenia z zakresu bezpieczeństwa zarówno nauczycielom, jak i uczniom oraz ich rodzicom. Naszymi głównymi celami są przygotowanie oraz praktyczna implementacja optymalnych procedur bezpieczeństwa w takich obszarach, jak: bezpieczeństwo fizyczne i osobowe, cyberbezpieczeństwo, odpowiedzialność karna uczniów za czyny popełnione na terenie szkoły, zaburzenia psychiczne, przemoc rówieśnicza czy problem samobójstw.

Nasze rozwiązania są przygotowane w oparciu o bieżącą analizę poruszanych zagadnień nie tylko w Polsce, ale także na świecie oraz wieloletnie doświadczenie zawodowe z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Jeśli interesują Was profesjonalne szkolenia z tego zakresu, realizowane przez odpowiednio wykwalifikowane osoby, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Odpowiednio przygotowany kurs dla nauczycieli powinien obejmować nie tylko teorię, ale także praktykę. Organizujemy warsztaty i szkolenia dla nauczycieli, podczas których przekazujemy wiedzę w przystępny sposób i wskazujemy, jak można wykorzystać ją na co dzień.

Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z propozycjami naszych szkoleń. Przy każdym z nich wyszczególniliśmy cele, program oraz korzyści z przeprowadzenia szkolenia. Oferujemy szkolenia z certyfikatem dla nauczycieli, rodziców oraz uczniów. Prowadzimy także kursy dla dyrektorów szkół.

Przeżyć Szkołę. Bezpieczeństwo w szkole. Teoria i praktyka, Warszawa 2021 r.
System bezpieczeństwa w szkole jest tak silny, jak jego najsłabszy element.


Książka Przeżyć szkołę to unikatowa na rynku polskim i międzynarodowym pozycja, poświęcona w całości kwestiom bezpieczeństwa w placówkach oświatowych. Szczególną uwagę autor zwraca na zagadnienia związane z atakiem tzw. aktywnego strzelca. Poddaje szczegółowej analizie najbardziej tragiczne wydarzenia w Stanach Zjednoczonych, Finlandii, Niemczech, na Krymie i w Polsce. Na bazie szczegółowo przeanalizowanych tragicznych wydarzeń autor przedstawia najbardziej istotne wnioski oraz proponuje praktyczne i sprawdzone rozwiązania nie tylko na etapie zbierania symptomów zagrożeń, ale i z obszaru procedur bezpieczeństwa. Proponowane praktyczne rozwiązania są w stanie przygotować współczesną szkołę na większość przewidywalnych niebezpiecznych wydarzeń.

Przeżyć Szkołę. Bezpieczeństwo w szkole. Teoria i praktyka

SECURITY IN PRACTICE W LICZBACH

79

Przeszkolone szkoły

32000

ZAQ!2wsx

Przeszkoleni uczniowie

3400

Przeszkoleni nauczyciele

770

Przeszkoleni pracownicy szkół

OPINIE O SZKOLENIACH

Sąd Rejonowy Brodnica

W trakcie szkolenia płk rez. dr Krzysztof Danielewicz dzielił się swoją wiedzą teoretyczną, wynikającą z badań naukowych, oraz doświadczeniem praktycznym zdobytym w trakcie 24-letniej służby wojskowej. Proponował także unikatowe autorskie rozwiązania, przetestowane w warunkach realnych, co wpływa na wyjątkowość szkolenia. Powyższe szkolenie okazało się niezwykle przydatne w dniu 27.05.2019 r., kiedy do szkoły wtargnął napastnik z bronią palną, ładunkami wybuchowymi, raniąc dwie osoby, w tym jedną ciężko. W trakcie tego tragicznego zdarzenia cały personel szkoły praktycznie i skutecznie zastosował rozwiązania proponowane w trakcie szkolenia, dzięki czemu obyło się bez większych strat.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim mgr Danuta Kuczyńska

Sąd Rejonowy Brodnica

Zaletą praktycznego szkolenia uczniów i nauczycieli oraz obsługi szkoły były: jasność i prostota rozwiązań, czytelność procedury, przydatność. Spokój i profesjonalizm płk. Danielewicza udzieliły się całej kadrze szkolnej, przełożyły się na dyscyplinę i powagę uczniów biorących udział w akcji. Najlepszą rekomendacją niech będzie wypowiedź ucznia klasy pierwszej, który witając się z mamą po ćwiczeniach, powiedział: „Mamo, a wiesz, co znaczy długi dzwonek? Że jest azyl i musimy się schować. Wtedy jesteśmy bezpieczni, wiesz?”

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 24 w Toruniu

Sąd Rejonowy Brodnica

Szkolenie zostało przeprowadzone z bardzo dużym zaangażowaniem prowadzącego, w sposób profesjonalny, przystępny dla odbiorcy, a zarazem bardzo ciekawy. Wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczestników szkolenia i zostało przez nich bardzo dobrze ocenione.

Z przekonaniem oraz wielką przyjemnością mogę polecić współpracę z Panem Krzysztofem Danielewiczem

Dyrektor Sądu Rejonowego w Brodnicy

MEDIA O NAS

Szkoły nie są bezpieczne. W Kielcach zastanawiano się, jak to poprawić

Radio Kielce

Praktyczne aspekty bezpieczeństwa w polskich szkołach były jednym z tematów poruszanych podczas I Pedagogiczno-Mundurowej Krajowej Konferencji Naukowej, która odbyła się w Kielcach.

"System nie zapewnia bezpieczeństwa". Ekspert o ryzyku zamachów w szkołach

Na temat

Zamachy w szkołach utożsamiane są z głośnymi masakrami przeprowadzanymi przez uczniów ze Stanów Zjednoczonych. Choć w Polsce nie mamy plagi strzelanin, z jaką boryka się USA, to jednak coraz częściej słyszy się o tragediach w rodzimych szkołach.

Polska zbrojna nr 12 (884)

Polska Zbrojna

Zapraszam wszystkich do lektury artykułu pt. Uzbrojeni w wiedzę, str. 50, wspólnie z kolegami Łukaszem Sikorą i Krzysztofem Plutą pokazujemy jak można wykorzystać swoją wiedzę z wojska w życiu cywilnym. Polecam serdecznie.

Był odpowiedzialny za bezpieczeństwo około 2 tys. żołnierzy z ponad 20 państw

Hipoalergiczni

Dziś tworzy programy bezpieczeństwa dla polskich szkół. Kim jest dr Krzysztof Danielewicz?

Informacja ≠ Manipulacja – polecamy ciekawą konferencję w PWSZ!

Radio Plus

Konferencja adresowana jest do wszystkich osób, dla których wiarygodna informacja jest podstawowym „narzędziem pracy”, a także dla tych, którzy w sposób świadomy chcą poruszać się i korzystać z zasobów współczesnego świata.

PWSZ Gniezno zorganizowała konferencję na temat analizy informacji

Gniezno Nasze Miasto

Odwołując się do swoich międzynarodowych doświadczeń, prelegenci opowiedzieli o znaczeniu informacji we współczesnym świecie oraz o konsekwencjach manipulowania informacjami w odniesieniu do naszego bezpieczeństwa i życia codziennego.

Atak zamachowca w pleszewskiej szkole. Czy jesteśmy na to przygotowani?

Z Pleszewa

Były żołnierz zawodowy, oficer Wojska Polskiego, brał udział w misjach wojskowych m.in. Afganistanie i Mali, autor książki „Przeżyć szkołę” i założyciel firmy szkoleniowo – analitycznej Security In practice – pułkownik rezerwy dr Krzysztof Danielewicz gościł w pleszewskim liceum, gdzie przeprowadził szkolenie z zakresu bezpieczeństwa.