Środowisko szkolne w obliczu wyzwań, jakie wymusiła pandemia koronawirusa, stanęło przed bardzo wieloma złożonymi problemami. Szczególnie narażeni na ryzyko są uczniowie, którzy w okresie izolacji, kwarantanny i nauki zdalnej zostali pozbawieni możliwości wychodzenia z domu, spotykania się z nauczycielami, rówieśnikami, korzystania z oferty zajęć pozalekcyjnych etc.
Uczniowie, których środowisko domowe jest zagrożone zaniedbaniami i przemocą, stali się bardziej eksponowani na destrukcyjne warunki.
Uwrażliwienie kadry kierowniczej i dydaktycznej na:
Jaki jest wpływ pandemii na dzieci? Co powoduje u dzieci długotrwała izolacja i ograniczenie kontaktów z kolegami i koleżankami?
Artykuł i podsumowanie na: zdrowie.pap.pl
W trakcie szkolenia omawiane są aspekty funkcjonowania uczniów w okresach zamknięcia szkół i konieczności realizowania nauki zdalnej, wynikający z tej sytuacji stres oraz związane z tym możliwe zagrożenia. Przedstawione zostaną również niektóre charakterystyczne zachowania uczniów, które mogą wskazywać na pogarszanie się ich kondycji psychicznej.
Realizacja szkolenia pomoże zwrócić uwagę kadry kierowniczej, dydaktycznej oraz pozostałych pracowników placówek oświatowych na problemy uczniów spowodowane sytuacją związaną z pandemią koronawirusa. Przedstawienie różnego rodzaju zagrożeń oraz specyficznych symptomów pojawiających się u młodzieży szkolnej może pomóc we wczesnym wykryciu trudności i zareagowaniu na nie.
Nie bądź nieprzygotowany na zagrożenia dzieci. Skontaktuj się z nami.