Paweł Mateńczuk

Paweł MATEŃCZUK – starszy chorąży sztabowy rezerwy, magister administracji

Wykształcenie: wyższe, absolwent Szkoła Wyższa im Pawła Włodkowica w Płocku

Doświadczenie zawodowe: w latach 1993–1995 pełnił służbę jako żołnierz poborowy w 1 Pułku Specjalnym w Lublińcu, w trakcie służ uczestniczył w misji zagranicznej ONZ „ULIFIL” w Libanie, służbę zasadniczą zakończył w stopniu starszego kaprala. W Latach 1998-2012 operator Jednostki Wojskowej GROM, służbę zakończył w stopniu starszego chorążego sztabowego na stanowisku dowódcy sekcji. W trakcie służby wojskowej aktywnie brał udział w działaniach związanych z przeciwdziałaniem i czynnym zwalczaniem terroryzmu. W trakcie służy wielokrotnie uczestniczył w misiach zagranicznych, Liban, Zatoka Perska, Irak, Afganistan.

Prowadząc własną firmę Naval Polska, współpracował jako doradca bezpieczeństwa dla takich podmiotów gospodarczych takich jak PGNiG w Libii, Geofizyka Kraków w Pakistanie. Pracował jako Security Managerem w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie. Doradzał i prowadził zajęcia z bezpieczeństwa osobowego i instytucji dla banków Alior bank, Citi bank, PKO SA. W współpracował w zakresie bezpieczeństwa osobowego z PAH, szkoląc ich pracowników przed wyjazdem w rejon działania organizacji. Prowadzi zajęcia z motywacji dla managerów i pracowników firm. Współpracuje z Stowarzyszenie Akademia Sportu gdzie wraz z Ministerstwem Sprawiedliwości realizował w  2017 i 2018 roku projekt  „BE ALIVE and Never Give up”, jest to projekt profilaktyczno- sportowy skierowanym do dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społeczeństwa. Obecnie jest prezesem fundacji „NIEZAPOMNIANI”.

Najważniejsze osiągnięcia: Za wybitne zasługi w działaniach przeciw terroryzmowi został odznaczony najwyższym z odznaczeń wojskowych nadawanych w Polsce za czyny bojowe w czasie pokoju Orderem Krzyża Wojskowego II i III klasy. Posiada złotą odznakę GROM.

Dorobek wydawniczy: pisarsko zajmuje się propagowaniem wiedzy dotyczącej najnowszej historii Polskiego oręża, jest autorem cyklu książek, które wydaje pod pseudonimem „NAVAL”

1. „Przetrwać Belize” ZNAK-Kraków 2013, wznowienie Bellona-Warszawa 2017

2. „Ostatnich gryzą psy” Bellona-Warszawa 2017

3. „Zatoka” Bellona-Warszawa 2017

4. „Camp Pozzi” Bellona-Warszawa 2018

5. „Ekstremalnie, poradnik treningowy”, 2019

Telefon
Kontakt